Ile kosztują implanty zębów (cała szczęka)?

Ile kosztują implanty zębów (cała szczęka)?

11 marca 2021 1 przez redakcja

W życiu mogą wystąpić różne nieprzyjemne sytuacje. Zdarza się, że człowiek traci wszystkie zęby lub boryka się z chorobą, która nieuchronnie prowadzi do utraty uzębienia. Na szczęście współczesna technologia znajduje też i na takie kwestie receptę. Ratunkiem może okazać się implantologia. Dzięki temu można uzyskać naprawdę fantastyczne efekty. Sprawdź, ile kosztują implanty zębowe całej szczęki. 

Co to w ogóle są implanty zębów?

Implant zęba to sposób na olśniewający uśmiech. Dzięki temu wiele osób może znowu cieszyć się życie i odzyskać pewność siebie. Jest to specjalnie wykonany sztuczny korzeń zęba. Specjalista wkręca wyrostek zębowy do kości. W rezultacie uzyskuje podstawę do korony protetycznej. Mogą one stanowić uzupełnienie pojedynczych zębów, jak i całej szczęki. 

Jakie wyróżnia się rodzaje implantów?

W praktyce wyróżnia się różne rodzaje implantów zębowych. Najczęściej stosuje się elementy tytanowe. Wynika to z tego, że są one bardzo bezpieczne i mogą być tolerowane przez większość osób. Co więcej, nie ma tutaj skutków ubocznych. Jednakże wadą jest wygląd. Takie implanty wyróżniają się szarym kolorem. W rezultacie ostateczny wynik może nie dawać satysfakcjonującego efektu. Wspaniałą alternatywę dla tego rozwiązania stanowią implanty cyrkonowe. Cechą wyróżniającą tych elementów jest kolor zbliżony do naturalnego uzębienia. Praktycznie w tym przypadku trudno dopatrzeć się jakiejkolwiek różnicy. Ponadto, są one w wysokim stopniu odporne na aktywność czynników zewnętrznych, a więc niskiej i wysokiej temperatury,  a także kwaśnych oraz kolorowych pokarmów. 

Z jakich etapów składa się zabieg polegający umieszczaniu implantu zęba?

Zabieg pozwalający cieszyć się pięknym implantem składa się z kilku etapów. Co więcej, w tym celu trzeba też odbyć kilka wizyt w gabinecie stomatologicznym. Warto tutaj wyróżnić trzy zasadnicze fazy, a mianowicie wszczepienie implantu do kości, wkręcenie śruby gojącej, a także zamocowanie sztucznego zęba. Pierwsza faza wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym i może trwać nawet dwie godziny. Implanty wszczepia się w żuchwie i wtedy gojenie trwa około 3 miesiące bądź w szczęce, wówczas wydłuża się to, aż do pół roku. Wkręcenie śruby gojącej znacznie skraca okres gojenia się błony śluzowej, która otacza implant. Kształtuje też wygląd dziąsła po założeniu korony. Ostatnia faza to przymocowanie łącznika do implantu. 

Ile kosztują implanty całej szczęki?

W tym przypadku istnieje potrzeba wszczepienia przynajmniej czterech implantów. Jest to potrzebne do tego, aby cała szczęka była stabilna i mocna. W rezultacie koszt implantów całej szczęki może kształtować się na poziomie około 11 tysięcy, a nawet wyższym. Wiele też na temat ceny dowiesz się z sieci. Wystarczy, że w okienko przeglądarki wpiszesz implanty zębów cała szczęka cena forum. Możesz także porozmawiać na ten temat ze znajomymi, którzy korzystali z takich usług. Oczywiście jest to duża inwestycja i nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Jednakże możesz zyskać coś fantastycznego. Piękny uśmiech na całe życie jest godny wydania takich pieniędzy. Dzięki temu znowu uwierzysz w siebie, zaczniesz realizować marzenia i cieszyć się życiem. Zgodzisz się chyba z tym, że jest to bezcenne. Uwzględniając te kwestie, cena nie wydaje się już taka wysoka.