Jak szybko zachorować?

Jak szybko zachorować?

23 kwietnia 2021 1 przez redakcja

Choroba jest przewlekłym stanem, w którym dochodzi do zaburzenia funkcjonowania organizmu, bądź uszkodzenie jego struktury. Wbrew pozorom istnieją osoby, które chętnie podkładają swoje ciało chorobie. Powodów jest wiele, począwszy od uniknięcia sprawdzianu (w przypadku uczniów), czy pójścia na zwolnienie (pracownicy), a także z pragnienia odpoczynku i poleniuchowania w domu. Chęć zachorowania może mieć również podłoże psychiczne. Chorób jest wiele, podobnie jak sposobów ich wywołania, poniżej zostaną przedstawione niektóre z nich.

Co zrobić, żeby zachorować?

Aby zachorować nie trzeba specjalnych umiejętności. Dobrym sposobem na chorobę jest przebywanie w otoczeniu osoby chorej. Zarażony często rozsiewa zarazki, gdzie popadnie, więc wystarczy specjalnie się podłożyć i gotowe. Osoby chore można spotkać w wielu miejscach np. u lekarza, w szkole, pracy, sklepie, czy środkach transportu. Kolejnym sposobem szybkiego zachorowania może być zatrucie pokarmowe. Zjedzenie zepsutego produktu spożywczego spowoduje biegunkę lub wymioty. Warto wspomnieć o obniżeniu odporności. W tym przypadku zaprzestanie konsumowania zdrowych warzyw i owoców wywoła pozytywne rezultaty. Stres również jest czynnikiem chorobotwórczym. Szukanie stresujących sytuacji wspomoże wywołanie choroby. Siedzący tryb życia i unikanie badań należą do kolejnych czynników zachorowań. Obydwa przykłady nie są skomplikowane. Częste siedzenie w pracy samo w sobie jest przyczyną wielu chorób, a podjadanie i spożywanie niezdrowych posiłków to klucz do sukcesu.

Co zrobić, żeby mieć gorączkę?

Z bardziej znanych sposobów można wymienić spożywanie proszku do pieczenia, jak również jedzenie surowych ziemniaków. Proszek do pieczenia należy popić wodą, aby nie ulec zadławieniu. Oba przykłady są często wykorzystanymi metodami na szybkie podwyższenie temperatury. Stuprocentowego efektu można się spodziewać po szoku termicznym. Aby go wywołać, należy wziąć gorący prysznic, a następnie wyjść na zimne powietrze. Gorączka przyjdzie samoistnie ze zmianą ubioru na letnie, podczas gdy na zewnątrz jest ujemna temperatura.

Jak się przeziębić?

Przeziębieniu towarzyszy gorączka, ból gardła, katar, a co za tym idzie, sposób opisany wyżej nadaje się idealnie. Można go zmodyfikować i umyć włosy ciepłą wodą, a później wystawić głowę na działanie wiatru. Bardzo podobne działanie ma intensywny wysiłek fizyczny. Spocone ciało i zimne powietrze to kolejny przepis na przeziębienie. Z kolei nie chcąc wychodzić na zewnątrz podczas zimna, należy wziąć możliwie jak najdłuższy zimny prysznic.

Co zrobić, żeby mieć chrypę?

Gardło jest bardzo podatne na różnego rodzaju infekcje. Wywołanie chrypy nie jest trudne wśród osób palących, szczególnie rankiem. Częste palenie wywołuje kaszel i drapanie w gardle, co przyczynia się do ochrypłego głosu. Jedzenie lodów w dużej ilości i na szybko z pewnością da oczekiwany efekt, podobnie jak picie lodowatej wody, ssanie kostek lodu. Brak szalika, chusty w trakcie podmuchów zimnego wiatru przyczyni się do nadwyrężenia gardła. Przeciążenie głosu oraz krzyk spowodują chrypę i zmęczenie strun głosowych, warto wtedy unikać dłuższych konwersacji.