Dna moczanowa okłady z kapusty – co musisz wiedzieć?

Dna moczanowa okłady z kapusty – co musisz wiedzieć?

1 kwietnia 2021 1 przez redakcja

Dna moczanowa jest to bardzo uciążliwe schorzenie, które powstaje w wyniku odkładania się w stawach soli kwasu moczowego. Gdy tego czynnika jest za dużo, dochodzi do wytworzenia stanu zapalnego. W rezultacie osoba dotknięta chorobą zaczyna nagle odczuwać dolegliwości bólowe i dyskomfort. Jest to bardzo męczące, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie. Człowiek nie może normalnie żyć. Dlatego trzeba jak najszybciej podjąć odpowiednie środki. Bardzo dobrym sposobem łagodzącym ból są domowe sposoby. Jednym z nich są okłady na kolano z kapusty. Zawartość cennych witamin i minerałów sprawia, że kapusta na bolące kolana to świetny sposób na poradzenie sobie z uporczywym problemem.

Co warto wiedzieć na temat tej choroby?

Dna moczanowa to choroba, która związana jest z zaburzeniami przemiany materii. W skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do całkowitego upośledzenia narządu ruchu. Może ona mieć charakter pierwotny lub wtórny. Pierwszy rodzaj schorzenia powstaje w wyniku dziedziczenia po bliskich. W tym przypadku organizm wytwarza zbyt dużą ilość kwasu moczowego, którego nie można bezpiecznie wydalić. Natomiast wtórna dna moczanowa powstaje w wyniku błędów w odżywianiu. Przyczyną są także nieleczone choroby przewlekłe. Na skutek tych czynników równowaga kwasu moczowego zostaje zakłócona. Nadmierne ilości substancji odkładają się w stawach, a także tkankach okołostawowych. Osadzające się kryształki moczanów przyczyniają się do niszczenia pobliskich tkanek. W wyniku tego procesu w organizmie powstaje stan zapalny, który prowadzi do uporczywego bólu. 

Jak leczy się dnę moczanową?

Dna moczanowa to choroba, której niestety nie da się wyleczyć. Można tylko złagodzić objawy i zredukować ból. Zasadnicze znaczenie ma tutaj odpowiednia dieta. Koniecznie trzeba też dbać o właściwe nawodnienie organizmu. Woda pomoże w wydaleniu z organizmu kwasu moczowego. W codziennym menu powinny znaleźć się warzywa, owoce, produkty pełnowartościowe, chude mięso, ryby i nabiał. Mogą to być również kasze, makarony, ryże, grzyby i orzechy. Specjaliści zalecają unikanie tłustego mięsa i alkoholu. 

Dna moczanowa – okłady z kapusty?

Jednym ze sposobów na złagodzenie dolegliwości bólowych przy tej chorobie jest stosowanie okładów z kapusty. W tym przypadku należy wziąć od 2 do 3 liści zewnętrznych świeżej kapusty. Roślinę trzeba opłukać i przyłożyć do bolącego miejsca. Następnie należy ją przywiązać delikatnie bandażem. Procedurę należy stosować codziennie przed snem przez około miesiąc. Warzywo zawiera wiele cennych witamin i minerałów. Znajdziesz tam między innymi witaminę C, K, B1, B2, B6, a także miedź, fosfor, wapń, mangan, wapń i kwas pantotenowy. Dzięki temu kapusta wykazuje właściwości przeciwzapalne. Dlatego skutecznie łagodzi ból i objawy związane z występowaniem tego schorzenia. 

Okłady z kapusty na wodę w kolanie przynoszą świetne rezultaty. Przy bólu kolana leczenie kapustą jest znane od bardzo dawna. Metoda wykorzystywana była nie tylko przez nasze babcie, ale także wcześniejsze pokolenia. Jest to stary sprawdzony sposób, któremu warto zaufać!